Миколаївський ліцей “Гіпаніс-ЕОС ” – це загальноосвітній приватний заклад, який має ліцензію на провадження освітньої діяльності. Усі освітні програми, календарно-тематичні та навчально-робочі плани – рекомендовані Міністерством освіти і науки України. Також у закладі дотримуються усіх державних стандартів, звіряючи свої методики із чинним законодавством.

Усі приватні школи, в тому числі й Миколаївський ліцей “Гіпаніс-ЕОС ”, підпорядковуються місцевим управлінням освіти або департаментам освіти. Приватні, як і державні, школи подають усі звітності, підлягають перевіркам різного роду.

Усі учні по завершенні четвертого, дев’ятого та одинадцятого класів складають державну підсумкову атестацію або зовнішнє незалежне оцінювання. Вони отримують свідоцтва державного зразка, з якими можуть вступати до вищих навчальних закладів, на держзамовлення в тому числі. Оскільки ліцей має ліцензію на провадження освітньої діяльності, то має право видавати документи про освіту державного зразка. Ці документи ідентичні до тих, які отримують у державних школах.