В обласному художньому  музеї імені  В.В. Верещагіна до Дня українського козацтва відбувся майстер-клас з петріківського розпису.

Майстер – класи – дуже корисні заняття, адже це поєднання захопленості з командною роботою та творчістю, це можливість подарувати учасникам найяскравіші, позитивні емоції і при цьому,  отримати якийсь новий досвід у житті,  нові навички, а заразом розширити свій кругозір. 

Любов Олексіївна Запісочна перед тим, як безпосередньо перейти до творчого заняття, розповіла присутнім про історію петриківського розпису, що бере свій початок у XVII столітті в селі Петриківка,  що засноване козаком Петриком.  

 Музейні експонати  відомих майстрів з Петріківки, які зберігаються в фондах музею всіх здивували, а деякі навіть вразили.

 Петриківський розпис – це одна з найвідоміших і визнаних форм українського народного мистецтва. Цьому виду розпису притаманні

 барвистість, деталізація та естетична краса. 

Коли глядачі насолодилися  петриківським розписом, Любов Олексіївна запропонувала перейти до творчої частини заходу та спробувати свої сили у створенні мальовки.

Петриківський розпис охоплює багато різноманітних інструментів та техніку нанесення фарби, тому без фахівця розібратися у всіх нюансах важко.    Любов Олексіївна розкрила учасникам майстер-класу    таємниці петриківського розпису. 

Для роботи вона підготувала спеціальні пензлики – котячки, а також  запропонувала освоїти ще один цікавий  інструмент розпису рогозинку та її сучасні замінники.

 До речі, інструментом у петриківському розпису може стати будь-яка річ, головне підключати мізки та уяву, вважає Любов Олексіївна,  а головний інструмент  – це руки художника –  підкреслювала вона, підбадьорюючи майстрів-початківців.

Час, проведений у компанії творчих людей, ніколи не буде витрачений задарма. Він збагачує людей знаннями, формує уявлення про події з джерел різного типу і, звичайно, підвищує власну самооцінку.

Миколаївський обласний художній музей імені В.В. Верещагіна  на хвилі мистецтва, в якому фантазія майстрів та використання звичайних повсякденних речей перепрофілюються на користь петриківського розпису.

Схожі записи